RK73B1HTTC334J
Mfr.Part #:
RK73B1HTTC334J
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0201(0603 Metric) SMD/SMT Thick Film 330 kΩ 5 % 50 mW 200 ppm/°C
ParameterValue
Voltage Rating (DC)25 V
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.26 mm
Length600 µm
Width300 µm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Case Code (Imperial)0201
Case Code (Metric)0603
Resistance330 kΩ
Power Rating50 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient200 ppm/°C
Height230 µm
PackagingReel
Voltage Rating25 V